deraas
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  Latest imagesLatest images  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Świat wokół nas [budowa]

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin
Admin


Posts : 74
Posty fabularne : 127

Świat wokół nas [budowa] Empty
PisanieTemat: Świat wokół nas [budowa]   Świat wokół nas [budowa] EmptyPon Sty 06, 2020 6:34 pm

Akcja forum rozgrywa się w autorskim świecie fantastycznym, który rządzi się nieco odmiennymi prawami od nam znanego.


PORY ROKU, DNIA

W uniwersum na próżno pisać o promieniach słonecznych, gdyż na niebie w zależności od pory dnia widnieją cztery księżyce w następującej kolejności: Yuen, Arah, Blós oraz Daoel. Od ich nazewnictwa powstały cztery kwartały dzielące rok.

Księżyce nie emitują szkodliwego promieniowania, dlatego skóra nie niszczeje ani nie opala się. Kwestia odcienia karnacji zależy więc wyłącznie od genetyki, lub sztucznej zmiany zabarwienia skóry. Według przekonań pierwotnych elfów z natury bladych, ciemna skóra wzięła się stąd, że ludzie odziedziczyli ją po małpich przodkach.

YUEN – pierwszy księżyc, który swoim nadejściem oznacza rozpoczęcie się dnia, najpierw oświetlając ziemię bladym światłem i z każdą godziną zyskując na natężeniu.
Jest to również pierwszy kwartał roku, kiedy temperatura jest ciepła, powietrze rześkie i przyjemne. Opady są dość częste, a roślinność kwitnie i intensywnie wzrasta.

ARAH – drugi księżyc, który odpowiada naszemu południu. Gości on na niebie, kiedy oświetlenie sięga zenitu, by utrzymywać wysokie temperatury i światło aż do nadejścia kolejnego księżyca.
Jest on również drugim kwartałem roku, podczas którego opady są dużo rzadsze, temperatury wysokie, choć zdecydowanie nie upalne. To czas zbiorów i uwielbianego przez elfy Święta Złotego Smoka.

BLÓS – trzeci księżyc, który oświetla dużo bledszym światłem wieczór, aż nadejdzie ostatni księżyc. Jego światło ma klimatyczne, zimne natężenie. Temperatura powoli się zmniejsza.
Jest on również trzecim kwartałem roku, podczas którego wysokie temperatury lekko opadają, powracają również częstsze opady.

DAOEL – ostatni, czwarty księżyc, który wschodzi wraz z nadejściem nocy. Jego bardzo subtelne światło sprawia, że wszędzie gdzie dochodzi jego światło panuje przyjemny półmrok. Całkowitej ciemności można się spodziewać więc w wyjątkowo gęstych lasach, lub nieoświetlonych pomieszczeniach.
Jest też ostatnim kwartałem w roku, podczas którego temperatury są znacząco niższe, lecz śnie pada bardzo sporadycznie, uwzględniając jedynie południową część krainy. W przeciwieństwie do klasycznej zimy światło nadal świeci bardzo wyraźnie, a i nie jest tak ponuro.

LICZENIE CZASU

Pomiar pory dnia elfy sprawdzają za pomocą reagujących na światło oraz księżyce kamieni, które w zależności od godziny przybierają inne natężenie oraz barwę– aby ich użyć, trzeba wystawić je na działanie promieni. Oprócz tego mogą mniej, lub bardziej szczegółowo określić porę za pomocą własnych oczu i obserwacji księżyców.
Powrót do góry Go down
https://deraas.forumpolish.com
 
Świat wokół nas [budowa]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Vynthea (budowa)
» Tuve'ris Lottia Budowa

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
deraas :: Organizacja :: Księga wiedzy-
Skocz do: